2010. aug. 27.

Back to reality(Time To Pretend)

Újabb munkával töltött hét telt el, s bár örülök, hogy nem semmittevéssel szórakoztam, s persze financiális okokból is megérte dolgoznom, mégis olyan érzésem van, mintha valami nem lenne rendben, s abnormális módon kezelném a szünidőt, mint fogalmat...mindenki szarrábulizta magát, kerülnek fel a jobbnál jobb fotóalbumok Facebookra, én meg szart sem csináltam. Oké, utaztam, az 8 nap volt meg két hetet dolgoztam, de amúgy semmi különös. Az utóbbi egy hétben csupán négyszer sikerült pezsgőznöm amúgy, tegnap a hajón pedig a vacsi mellé annyit ihattunk ingyen, amennyit csak akartunk, a pincér minden alkalommal, amikor meglátta, hogy ürül a pohár, jött tölteni. :) Persze ha baráti társasággal, csupán szórakozni mentem volna, kihasználtam volna a dolgot úgy rendesen, de így csak két pohár pezsgő és két pohár bor csúszott le. XD És mindezt meg is fizették. :)
What's on my mind? Hát, pillanatnyilag rá vagyok kattanva újból a LOST-ra, a tetkókra, a Tired Pony-ra, egyre többet gondolok a Gaga koncertre, s úgy döntöttem, Katy Perry-t is megnézem, ha már idáig jön. :)
Tracklist
Tired Pony - Get On The Road, Point Me At Lost Islands, Dead American Writers
Katy Perry - Teenage Dream
Eminem & Rihanna - Love The Way You Lie
Edith Piaf - Non regrette rien
Gary Lightbody/Snow Patrol - Chocolate, Crazy In Love, Give Me Strenght
MGMT - Time To Pretend
Péterfy Bori & Love Band - Téged Nem, Újraélesztő
Ryan Star - Brand New Day
Mother Monster - Alejandro
David Guetta és sokan mások - Gettin' Over

2010. aug. 20.

Jakob The Liar

Robin Williams volt az, aki magával rántott, aztán hallottam, hogy ma a Viasat csak magyar filmeket ad, s ez felkeltette az érdeklődésem, s persze miután elolvastam a történetét, persze már biztos volt, hogy megnézem. Tetszett nagyon, s poén volt látni Kulkát, Rudolf Pétert és további magyar színészeket látni Williams-szel a gettóban, amint várják a jó híreket.                                 
                                                      
Amúgy ma láttam a Maroon 5 'I Won't Go Home Without You' című klipjét és nicsak, ki van benne? Hát Alex Rousseau-Linus! :) Az a csaj nem egy tökéletes szépség, de mégis mosolyt csal az arcomra, ha meglátom a pofiját! XD
Amúgy a napokban árverezik el a LOST kellékeit, ölni tudnék értük, s sajnálom, hogy nem Amerikában élek és gazdagon, de talán ha így lenne, nem tűnne akkora durranásnak a LOST és sosem szerettem volna meg, úgyhogy nem kesergek. (Non, rien de rien, non je ne regrette de rien...)

2010. aug. 15.

Benelux Államok és a Rajna-vidék Special Edition: Bruges

Ebben a posztban kizárólag csak szívem csücskéről, Bruges-ről lesz szó, hiszen megérdemel egy külön bejegyzést, ha már ezért az egyetlen városért mentem el az utazásra!
Mint mindig(Snow Patrol-Sziget), most is a rajongásom akkor vált nagyobb volumenűvé, mikor már vége volt mindennek, hiszen tegnap megnéztem újra a filmet, s sok mindenre akkor jöttem rá, ugyanis néhol azt hittem, hogy nem is ott forgattak, mint ahol vannak a helyszínek eredetileg, aztán kiderült, hogy de, s kicsit sajnálom is, hogy nem néztem meg indulás előtt rögtön Fiennes-éket, ugyanis ha így tettem volna, nagyon sok minden erőteljesebb hatást keltett volna bennem.
Kisebb buszozás után értünk a városszéli parkolóba, s kivételesen gyönyörű időnk volt. Átsétáltunk két hídon, melyből az egyik a Minnewater nevezetű vizecskén(tó?folyó?határeset.) ível át. A környék tele volt kacsákkal meg hattyúkkal, átérve egy bástya fogadott, s egy sétány, melynek egyik oldalán a Minnewater terült el, másik oldalán aranyos házak, s nemsokára eljutottunk a beginák kolostorához, mely egy gyűrűszerű épületegyüttes, közepén parkkal és egy templommal, melynek kapuja felett Magyarországi/Árpád-házi Szent Erzsébet szobra található, s az üvegablakok, valamint a főoltár is őt ábrázolja, hiszen a beginák II. Andrásunk lányát választották védőszentjüknek. A templom nagyon aranyos, csendes, s azt hiszem, végre tudom értékelni az ilyen helyeket, úgyhogy a legközelebbi osztálykiránduláson már nem fogom Dömét anyázni, ha újabb székesegyházat vagy kápolnát kell meglesnünk.
Keskeny, több százéves házakkal tűzdelt utcákon haladtunk, a Miasszonyunk Katedrális mellett betértünk a Gruuthuise palota udvarára, amely egy gazdag, s megbecsült polgármester és lovag rezidenciája volt, aki a nappaliból hallgathatta a misét, ugyanis az épületet szinte a templom folytatásának tervezték. Ámultunk és bámultunk két sort, s akkor még nem is sejtettem...
Sétánkon eljutottunk a főtérig, ahol a Belfort áll, azaz az őrtorony, majd a vártérre értünk, ahol a városháza mellett található a Szent Vér Kápolna, ide is benéztünk.
Ken: Up there, the top altar, is a vial brought back by a Flemish knight from the Crusades in the Holy Land. And that vial, do you know what it's said to contain?
Ray: No, what's it said to contain?
Ken: It's said to contain some drops of Jesus Christ's blood. Yeah, that's how this church got its name. Basilica of the Holy Blood.
Ray: Yeah. Yeah.
Ken: And this blood, right, though it's dried blood, at different times over many years, they say it turned back into liquid. Turned back into liquid from dried blood. At various times of great stress.
Ray: Yeah?
Ken: Yeah. So, yeah, I'm gonna go up in the queue and touch it, which is what you do.
Ray: Yeah?
Ken: Yeah. You coming?
Ray: Do I have to?
Ken: Do you have to? Of course you don't have to. It's Jesus' fucking blood, isn't it? Of course you don't fucking have to! Of *course* you don't fucking have to! 
Ezután csónakáztunk egyet a csatornákon, láttuk az egész várost, a hidakat, a kutyát, aki évek óta az ablakban ül, s ezért már a turisták is ismerik. A félórás út gyönyörű volt, utána kaptuk meg a szabadidőnket. Az oszlopoktól hemzsegő halpiacon kérdeztem meg egy bácsitól, hogy merre van az Koningin Astrid Park, mire boldogan mutatott jobbra, hogy az utca végén, csupán öt perc séta! Az aprócska park egyik végében Astrid Királyné büsztje áll, egy tavacskából szoboregyüttes magasodik ki, a park másik végében egy színpad szerű építmény, s a magas bokrokon túl pedig egy játszótér. Nem turistalátványosság, csupán itt ölték volna meg és lett öngyilkos majdnem Ray, majd gyors helyzetjelentést hallhattunk:
Ken: What the fuck are you doing, Ray?
Ray: What the fuck are 'you' doing?
[Ken sticks pistol behind his back]
Ken: Nothing.
Ray: Oh, my God... you were gonna kill me.
Ken: No, I wait- You were gonna kill yourself! 
Ray: Well... I'm allowed.
Ken: No, you're not!
Ray: What? I'm not allowed, and you are? How's that fair? 
Itt öntötte ki szívét, lelkét Ray Ken-nek, majd tört ki könnyekben, mire mestere a következő szavakkal vigasztalta:
Ray: [crying] I killed a little boy!
Ken: Then save the next little boy. Just go away somewhere, get out of this business, and try to do something good. You're not going to help anybody dead. You're not going to bring that boy back. But you might save the next one.
Ray: What am I going to be, a doctor? You need exams. 
Egy hosszas fotózás után a Belfort felé vettük az irányt, ahol nagy bátran azt mondtam, hogy én megmászom, ha fene fenét eszik is, hiszen nem vagyok egy dagadt amcsi(XD), s a lépcsők csak jöttek és jöttek, a felénél szívrohamot kaptam, majdnem megfordultam, hiszen azt hittem, mégsem itt forgatták a tornyos jelenetet, nem volt ismerős a fal, a lépcső, a korlát. Majdnem meghaltam, mire felértem, de persze nem is lett volna szabad másképpen lennie, ha Ken felküzdötte magát egy lőtt sebbel, akkor én hogy a fenébe ne tenném? Felérve sajnos elég szomorú látvány fogadott, ugyanis csak két ablak volt megnyitva, semelyik sem néz a főtérre, de legalább megmásztam! A hosszabb utat választottam, s ugrás helyett visszavonszoltam magam a földre a lépcsőházon át. 
Ken: Coming up?
Ray: What's up there?
Ken: The view.
Ray: The view of what? The view of down here? I can see that down here.
Ken: Ray, you are about the worst tourist in the whole world.
Ray: Ken, I grew up in Dublin. I love Dublin. If I grew up on a farm, and was retarded, Bruges might impress me but I didn't, so it doesn't.
A főtéren leültünk egy teraszhelyiséghez fagyizni(One gay beer for my gay friend, one normal beer for me because I am normal.), s nemsokára már indultunk is hazafelé. Nem volt hatalmas katarzis, hiszen végig abban a hitben voltam, hogy nem stimmelnek a helyszínek, biztos nem itt és nem így vették fel a jeleneteket. Aztán a tegnapi mozizás után rájöttem, hogy minden stimmelt. Every single tree, statue, building and stair. A színpadról a játszótérre azért nem láttam rá, mert télen a bokrok kopaszon állnak, a lépcsők ugyanazok voltak, a torony kapuja is, amin beléptem, Harry, Ken és Ray ugyanazon a hídon kelt át a Minnewater felett, ott üldögéltek a padon, ahol én csónakkal átmentem alattuk, még a kutya is ott fekszik a mai napig, s a halpiac, ahol útbaigazítottak, az utolsó jelenetben az üldözés egyik fontos része, a tér pedig, ahol a beöltözött színészek bámultak és Harry fejbelőtte magát, Ray pedig vérét csorgatta a hóra, a Gruuthuise udvara. Basszus...biztos vagyok benne, hogy még visszamegyek, talán egy téli hétvégén fog azzal telni, hogy újraélem az egészet!

Mi bajom lehet, hogy csak ezt a négy dalt hallgatom all the time?

Az Edith Piaf dal az Inception egyik fontos eleme. :)

2010. aug. 14.

Benelux Államok és a Rajna-vidék (első rész)

1. nap: Odaút (Mosonmagyaróvár-Bécs-Linz-Nürnberg-Würzburg)
Még fura, hogy lassan több mint 1 napja egyhelyben vagyok, s nem utazom semerre. Csütörtök este tízre értem haza, s szinte fáj, hiszen nemsokára iskola, s hiába próbálok mesélni a családnak vagy bárki másnak az útról, az sajnos nem ugyanolyan, mint látni mindazt, amit láttam. Semmi kedvem hónapokon át, napról napra a rutint követni, itthon ülni, gürizni és csak keseregni. Le akarok lépni valahova messze, már szívemnek kedves úticéljaim is vannak, az egész életemet el tudnám képzelni Hollandiában.
Miután 4-én este sikerült átutaztatnom a hatalmas bőröndöm Óbudára, még picit pakolgattunk, s egy igazán kellemesen átaludt, ámde kissé rövid éjszaka után, 6 előtt már a Délinél is voltunk minden csomaggal. Fél hétkor indultunk el, a busz 46 kíváncsi turistával, 2 sofőrrel és egy első blikkre igen csinos és kedves, másodikra pedig tenyérbemászó és rosszul sminkelő idegenvezető hölggyel (innentől Lujiza) a fedélzeten meg sem állt egészen Wüzburgig, persze kisebb technikai szüneteket azért tartottunk, hiszen pisilni kell, s megjegyezném, hogy ha 20 eurót nem költöttünk klotyóra, egyet sem. Az éjszakát egy éppen átépítés alatt álló, ámde gyönyörű, minden négyzetcentiméterét középkori stílussal fűszerezett szállóban töltöttük, ahol elég sokára jött a vacsi, s nem is volt jó, de azért a reggeli kárpótolt. Bár a szobánk tele volt darázzsal, s este tízig takarította a szobagizi, azért a puha ágyikó és az arany puttó a fejünk fölött begyűjtött néhány pluszpontot.

2.nap: Rüdesheim, hajókázás a Rajnán
Reggel újból autópályára pattantunk, s már kora délelőtt a Rajna partján fekvő Rüdesheimbe értünk. Az apró városka a turisták nagy kedvence, hiszen utcái nagyjából csak kávézókkal, éttermekkel, szállodákkal és szuvenírrel vannak tele. Sétáltunk a legszűkebb sikátorában (Drosselgasse), melyben borozók és kocsmák állnak, s azért tervezték anno ilyen keskenyre, hogy a részeg legények faltól falig tudjanak támolyogni hazáig.
A hegyen álló Niederwald-emlékmű, amely Germániát ábrázolja, annyira nem vonzott minket, így maradtunk a bolyongásnál, vettem képeslapot és ajándékokat, ittunk egy jegeskávét, s nemsokára már indult is a hajónk. Két órán át csodálhattuk, a 2000-ben az UNESCO Kulturális Világörökségének részévé nyilvánított Felső- Közép Rajna-völgyet, apró falvak, s rengeteg, XI. Lajos által feldúlt középkori vár kísért minket utunkon. A nap hétágra sütött, a Rajna vize mesésen csillogott, s mire észbe kaptunk, már le is kellett szállnunk St.Goarshausenben.
Egy hosszabb szakasz után búcsút intettünk Németországnak, s miközben a buszon Hollandia történelmét hallgattuk, Delft felé, a szálláshelyre tartottunk. Itt egy Campanile hotelben két éjszakát töltöttünk, s szerintünk ez nyerte az aranyat az összes közül.

3.nap: Amszterdam,Volendam, Delft
Első célállomásunk Amszterdam, Hollandia egyik fővárosa volt, melyet az Amstel folyó, s megannyi csatorna szel át. Sajnos az eső zuhogni kezdett, így hamar elázott mindenki, s igen amatőröknek tűntünk a többszázezer biciklis között, akik a kormányt az egyik, az esernyőt a másik kezükben tartva lavíroztak a gyalogosok között. Mivel Amszterdam híres gyémántcsiszoló-műhelyeiről, meg is látogattunk egyet. Természetesen azt remélték, hogy valaki majd kemény pénzeket elkölt egy kis ékszerre, de be kellett érniük a spórolós magyarokkal, akik csak ámultak meg bámultak, s áhítattal hallgatták a mesét a gyémánt csiszolásáról, valamint a drágakövek fajtáiról. Még a Koh-i-Noor másolatát is láttuk, hiszen ez a cég készítette az eredetit, amely II. Erzsébet angol királynő koronáját ékesíti.
Következő programunk a Reijksmuseum volt, a derék hollandusok Szépművészetije, mely hatalmas, ám felújítások miatt csak egyharmada volt bejárható. Lujizával itt kezdődtek a bajok, ugyanis nagymamámék szerinte túl sokszor kérdezték meg, hogy nekem ingyenes-e a belépés, s ennek az lett a vége, hogy kicsit felkapta a vizet, s csúnyán nézett ránk. Persze mi is rá, s hazáig poénkodtunk Miss Morcin. A múzeumban láthattuk Rembrandt műveit, köztük Az éjjeli őrjáratot, egy nagyon jópofa Joan Miró gyűjteményt és még megannyi remeket. Ezután az éppen aznap esedékes Amsterdam Gay Pride csónakos felvonulása vágta át a számításainkat, amely amúgy lélegzetelállító volt, főleg azért, mert senki sem dobálózott kővel meg tojással, s hihetetlen látványt nyújtott a nagy forgatag, hiszen a 800 ezer amszterdami lakos csupán a felvonulás miatt 500 ezer vendéget kapott maga mellé. Hajókáztunk a város csatornáin, köztük a Herengrachton, az Urak Csatornáján, melyen végig gyönyörű és sokhelyütt a magyar szemnek igen aranyos patríciusházak álltak. Apró hidak alatt siklottunk át, a feldíszített, felvonulásra készülő ladikok utasai vidáman integettek minden turistának, a kikötőnél lekaptuk még a Hajózási Múzeum különleges épületét, a háromemeletes biciklitárolót és a vízen úszó luxus kínai éttermet. Kiszállás után a Dam, azaz Gát térre sétáltunk, ahol Beatrix királynő hivatalos Királyi Palotája, s az Új Templom áll, s csupán kétutcányira már el is kezdődött a Red Light District, azaz a Piroslámpás Negyed. Mindenfelé sexshopok, kirakatban álldogáló prostik, akik gyönyörűek, s ezért gondolom, hogy valószínűleg nem önszántukból dolgoznak itt, valamint rengeteg erre, s persze az egész országban a coffeshop, melynek földszintjén kávét, pincéjében pedig füvet és egy space cake nevezetű sütit árulnak, amely a nevéből ítélve biztos nagyon jó lehet. XD A szabadidőnkben sok mindent vásároltunk az itthoniaknak, végigmentünk a sétálóutcán, ahol mindenképp akartam venni egy rózsaszín napszemüveget vagy ernyőt, de nem jött össze, ehelyett lett egy amszterdamos pólóm, beszereztem öcsémnek egy mezt, kerámia fapapucsot, képeslapot…
Beleszerettem ebbe a hatalmas nyüzsgésbe, a város hangulatába, az biztos, de majdnem ennyire élveztem a kitérőt Volendamban, a bűbájos kis halászfaluban, ami kicsit Ilfracoombe-ra emlékeztetett. Aznap még ellátogattunk egy sajtfarmra, a majd’ háromméteres Iwan magyar szavakkal nyűgözött le minket, viccelődött, kaptunk kóstolót, s a szomszédban egy indián vagy talán dél-amerikai férfi mutatta be a fapapucskészítés művészetét félig angolul, félig pedig mágyárszki. Ebből gondolom, hogy sok földink jár Hollandiában turistaként. Egy gyors szélmalomfotózást követően hazaértünk, az átázott ruhát lecseréltük, s a vacsora után fakultatív módon besétáltunk az autópálya melletti hotelből Delftbe. Ez szintén nagy kedvencünk lett, a békanyálas vízben úszó hattyúkkal, függönyt nem használó hollandokkal, akik a csatorna mentén élnek nyugalomban régi, hosszúkás házakban meg lakóhajókban. Elértünk a városháza és a Nieuwe Kerk, azaz Új Templom által körbeölelt főtérre, amely mellett az esőben táncolt a város apraja-nagyja egy DJ ütemeire. Hazafelé szarrá áztunk, de megérte! Amúgy a száguldó autók mellett birkák legelésztek, nem messze pedig egy McDonalds parkolójában két tyúk és egy kakas trónolt. Elég ironikus volt…McChicken meg chicken…

4.nap: Gouda, Hága, Antwerpen
Másnap elhagytuk a tündéri Delftet, s gyorsan felpakoltunk a buszra, így nagyon hamar Gouda városába értünk, ami a reggeli órákban szinte teljesen kihalt volt, csupán a mi csoportunk lézengett a városháza, a mázsaház és a templom körül. Elcsíptük a harangjátékot, mely apró bábok segítségével Gouda alapításának történetét is bemutatta, egy apró St. Floris gróf gördült ki a kakukkos óra féle szerkezetből, s átadta a polgároknak a városi jogokat tartalmazó oklevelet. Ahogy közeledett az istentisztelet, hirtelen biciklisek százai jelentek meg, s negyed óra alatt szinte megtelt a Szent János templom, ahova mi is bekukkanthattunk, s megnézhettük a néhol magyar vonatkozású üvegablakokat.
Kora délután értünk Hágába, ahol sétáltunk a parlament épületegyüttese és a lovagterem közelében, benéztünk egy sétálóutcába és szerencsénkre a mesterséges tavacska partján egy természetfotó-kiállítás (http://www.wild-wonders.com) várt minket, ahol három magyar képet is láthattunk a fák alatt. Az összes fotó lélegzetelállító volt, felnéztem a honlapjukra is, örülnék, ha hozzánk is eljutna! Belefutottunk szabadidőben egy bolhapiacba is, ahol többnyire antik holmikat kínáltak öreg nénik, bácsik, valamint antikvitások eladói. Addig vadásztam a tökéletes darabra, míg szembe nem jött egy medál, amelybe beleszerettem. Egy zöldes, ovális féldrágakő, horgolásszerű ezüstdíszítés veszi körül. Gyönyörű a zsákmányom, s büszke vagyok rá, hogy elmondhatom, egy hágai bolhapiacról van antik ékszerem. J
A városban még láttunk egy homokszobor-kiállítást, betértünk sok boltba is, egy New Yorkerben fontos fülbevaló-vásárlásra szakítottam időt, kávéztunk egy teraszos étteremben, tartottunk egy fotószünetet az 1913-ban épült Békepalotánál, s nagynéném vett magának egy színes karcrajzot Delftről.
Ezek után elhagytuk Hollandiát, ami sajnáltam is, s Belgiumba utaztunk. Első állomásunk Antwerpen volt, amely nevét egy fura legendáról kapta. A Schelde folyón egy óriás riogatta a kereskedőket, s aki nem akart neki is vámot fizetni, annak letépte a kezét, s beledobta a folyóba. Egy napon egy római katona, bizonyos Brabo érkezett, megküzdött vele, s úgy bánt el a szörnnyel, mint ahogy a szörny a hajósokkal. Németül a kezet dobni ’hand werfen’, hasonló flamandul is, így lett ant werpen, tehát Antwerpen. Itt a közös nézelődés után megvettük az első adag belga sültkrumplit és pralinét, s bár kicsit összevesztünk családilag, boldogan indultunk este a brüsszeli szállás, egy Ibis Hotel felé, ahol végre mind a hárman egy szobába kerültünk.

2010. aug. 13.

Love The Way You Lie

Nemsokára egy nagyon hosszú élménybeszámolóval jövök, de az még kicsit odébb van, addig is csak annyit jelentenék ki, hogy csak néhány dolog van, ami visszatart attól, hogy lelépjek a világ végére, s az egyik ilyen ez a dal. Dominic Monaghan(Charlie-LOST) és Megan Fox lehengerlőek, szinte én is lángra kapok ettől a kliptől, a dal meg zseniális úgy, ahogy van. Kivágtam belőle Eminemet és Rihannát és csináltam animációkat a forró részekből, de sajnos egyelőre nem tudtam feltölteni.
                            

2010. aug. 3.

Auf Wiedersehn!

Hajfestés, teljes szervíz, pakolás, elköszönés. Csütörtökön ágyő és vissza sem térek következő csütörtökig. útvonal: KATT!

2010. aug. 1.

Közérdekű közlemény vol.2.!

Valaki megvenné nekem? Adományokat is elfogadok 5 forinttól 20 euróig! :) 10 forintot adj, s vegyük úgy, hogy lerendeztünk minden karácsonyt és szülinapot tíz évre előre!

Zooey & Gary - Get On The Road (agymenés)

Kéne nekem egy klón. Akinek elmesélhetek mindent. Értené, miről beszélek, csak az a baj, hogy nem mondanék neki semmi újat talán. Áhhh.
Szóval a Dr.Csont című sorozat főszereplője, Emily Deschanel rendelkezik egy gyönyörű, énekelni próbáló, ám annyira nem tehetséges húggal, Zooey Deschannel a neve és szerepelt a magyar honban 'Mi a manó?' címmel leadott Elf-ben, ami arról szól, hogy egy embergyerek(Will Ferrell) véletlen a Mikulás koboldjaihoz kerül, felnevelik, de aztán túl nagyra nő és elmegy megkeresni az igazi apját, beáll New York-ban dolgozni egy áruházban és beleillik a dekorációba, mert épp karácsony van, s persze egy csomó bonyodalmat okoz, mert kissé debil meg nem tudja mi az a turmixgép vagy tévé. De nem ez a lényeg, hanem inkább az, hogy az új Tired Pony albumon van egy duett, a Get On The Road, amelyet a lány, tehát Zooey Gary Lightbody-val énekel és nem mondanám, hogy passzol teljesen a hangjuk, de azért nem rossz a dal, az egész album hangzása olyan, hogy napestig tudnám hallgatni, főleg egy kis rásegítéssel, besötétítve a szobámat, a sarokban ülve. A jövőheti útra már bepakoltam a zenéimet, nagyjából 5 albumnyi Gary van rajta(Snow Patrol,The Reindeer Section,Tired Pony), meg persze minden más finomság. Amúgy az első kiszivárgott vagyis inkább bemutatott daluk, a Dead American Writers, ami nagyon fülbemászó. Remélem berobbannak a megfelelő helyekre. Nem a VIVA Chart Showra gondolok most. :)
Ha ezt az agymenést valaki értette, kérem jelentkezzen az ügyfélszolgálaton jutalmáért.